Sparkassenlauf- és felvidéki terepfutás

2013.10.14 20:27

Utóbbi két hétvégén sikerült két futóversenyen is elindulnom.  Oktober 6.-án egy félmaratonon az Ausztriai Grieskirchenben, Oktober 12.-én pedig szlovákiában egy 10km-es terepfutóversenyen voltunk Poltár mellett.

Viszonylag kevés készüléssel álltam rajthoz a félmaratonon, ami meg is látszott az idöben. Valamint a körönként két komolyabb emelkedö (10-12%-os 1km-es és kb 600m-es)nehezitette még a dolgunkat.

Gyöztes idö  Szintén egy "elsö bálozótól" szármzott . 1 óra 18 perc 30mp kellett a 21.1km leküzdéséhez.

elsö körben még egész jól tartottam magam 10.5 km-nél 58 mp hátrányben az abszolút 3. kategória 2. helyen voltam. Onnan jött a kalapácsos ember :) helyet sikerült tartani, de jöttek a percek rendesen. 1 óra 23 perc 26mp kellett elsö félmaratonomhoz.  80 percen belül szerettem volna, de nem számitottam ilyen emelkedökre benne és felkészületlenül is indultam el...ennél már csak jobb lehet :)

4:25

Most utóbbi vasárnapon a terepfutás 10 km volt. 4 kis rövid, de annél nehezebb 2.5 km-es körön. enyhe aszfaltos emelkedövel indult a kör, majd az erdöben folytatódott a lankás fefelé majd kb 1 km-nél kb 250-300 m nagyon meredek felfelé átbukás után meredek lejtö és megint még egy két meredek emelkedö, aztán meredek technikás, lábtörös talajú lejtő el egy temetö mellett és sikon be a versenyközpontba. A pálya nyomvonala tetszett csak a 00:09:26-os elsö kör után voltak kétségeim ,hogy végigbirom-e a 4 kört. elsö körben 3. helyen érkeztem 20mp hátrányban és hátulról is igencsak szorongatott még két versenyzö. 2. körben a temetönél eröteljesen gondolkodtam, hogy bemegyek próbafekvésre :) de beértem a központba és mondta András , hogy 1.5 percre jön mögöttem Pisti a legujjabb Zenit SE-s versenyzönk. Ennek nagyon megörültem. Meglepett a dolog , hogy a két szlovák ellenfél eltünnt mögüllem. késöbb kiderült feladták és elöllem is kiállt egy versenyzö. Igy  nyugodtabb tempóban tehettem meg az utolsó két kört és 00:41:54 mp-es idövel sikerült elcsipni az abszolut 2., kategória elsö helyet.Pisti pedig 3. lett abszolútban és Ildikó révén 3 Zenit SE-s is a dobogón állhatott :)